MAC Ripe Peach, Azalea Blossom, Double Dare


Mac'in heyecanla beklediğim 2 koleksiyonu olan Too Fabulous ve Spring Forecast nihayet geldi. Aslında gerçekten çok dolu koleksiyonlar gelmiş.Son zamanların en iyilerinden diyebilirim. Aldıklarımı çok severek aldım ama almadıklarım arasında gerçekten çok güzel şeyler vardı ama abartamadım.Maalesef bu çay tabağı kadar allıklar fiyat olarak da büyük olunca bazılarıyla medeni bir şekilde vedalaştım:)Too Fabulous serisinden dudak kalemlerini ve richer, lusher cremesheen glass'ı çok beğendim.Spring Forecast çok renkli bir koleksiyon eğer evde fazla fazla ruj-gloss olmasa çok şey alabilirdim.

Too Fabulous and Spring Forecast were the 2 collections from Mac that i was waiting with excitement.These were 2 of the best collections lately.I ought 3 piece but there were many that i wanted, still i couldn't exaggerate.But the saucer-size blushes were rather expensive so i had to say goodbye to some of the beauties.From Too Fabulous i also loved the lipliners and richer, lusher cremesheen glass. Spring Forecast is a very colorful collection.If i didn't have loads of glosses and lipsticks, i could buy many from this one.

Soldaki Spring Forecast'le gelen ripe peach.Ortadaki bu allıkla internette çok benzer olduğu söylenen Estee Lauder peach nuance ve sağdaki de Mac allıklardan peaches.Kıyas yapabilmek için swatch da yaptım.

The blush on the left is ripe peach from Spring Forecast, the one in the middle is Estee Lauder peach nuance which is claimed to be exact dupe on the internet for ripe peach and on the right is Mac peaches.I made swatches to compare.

Yukarıdan aşağıya:Mac peaches, Estee Lauder peach nuance ve Mac ripe peach
Bence hiç biri tam olarak benzemiyor.Odanın ışığı biraz yetersiz ama peach nuance daha açık ve pudramsı; peaches ise daha turuncumsu kalıyor kıyaslandığında.
Son olarak da double dare'den bahsetmek lazım.Aslında fiyatı biraz fazla hele de sırf koleksiyon olduğu için arttığı düşünülürse ama bu seferki yapı bana daha iyi gibi geldi.Normalin aksine çizgilere falan dolmadı tam tersine kalıcı ve parlak durdu ve benim kalbimi kazandı:)
Şimdilik bu kadar umarım işinize yarar:)

From top to bottom:Mac peaches, Estee Lauder peach nuance and Mac ripe peach
Well none of them is the dupe actually.Since the light of the room is not enough, i can say that peach nuance is lighet and more powdery whereas peaches looks more orangey when compared to ripe peach.
For the last but not the least:Double dare.Actually the price was a bit high for a gloss like this and considering this new price is due to collection only, it's like mid-day robbery.BUT this time they seemed different to me; no crasing on the lip lines but a long-stay, fuller, glossy look instead which won my heart definitely.That's how i gave about 30$ to a gloss :)
That's all for now, hope it works for someone:)

2 yorum:

Muhsine dedi ki...

ripe peach cok seye benzetiliyor ama bencede hic birseye benzemiyor, bende benzettim ama belliki degisik :) xx

Marjo on makeup frenzy dedi ki...

güle güle kullan canım :) koleksiyonun en sevilen iki rengini almışsın :) cremesheen'lerin yeni versiyonu daha iyi diyosun ya çok merak ettim, fashion scoop'u açap süresim geldi. tamamen test yapmak için canım başka bi amacım yok hehe :P

Related Posts with Thumbnails

Bana Ulaşmak İçin...

...mail adresim:
sparklypages@gmail.com

Sohbet Kutusu:))

Blog Listem

İzleyiciler

Gelip Görüp Fethedenler

Site Meter